Crystus umiera na krzyżu

Dzień pierwszy

Św. Expedyt pełnił obowiązki jako naczelny wódz „Legii Piorunującej” w wojsku cesarza Dioklecjana. Stan wojskowy wystawiony jest na rozliczne niebezpieczeństwa tak ciała, jak i duszy, a przez częste okazje do grzechu, na utratę łaski. Lecz św. Expedyt nie tylko jej nigdy nie utracił – owszem prowadził budujące życie, przez które pociągał drugich do Boga.

Św. Expedycie, uproś mi tę łaskę, abym zawsze był(a) zadowolony(a) z położenia, w jakim mnie Opatrzność postawiła. Niech za Twym przykładem wypełniam jak najsumienniej obowiązki mego stanu, bo tylko tym sposobem mogę się uświęcić. Uproś i tę łaskę…

V. Módl się za nami, św. Expedycie.
R. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych

MÓDLMY SIĘ

O, Panie, który wysłuchujesz prośby ufnych i pokornych, błagam Cię, użycz mi za przyczyną św. Męczennika, Expedyta tę łaskę naglącą, na której mi tak bardzo zależy.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu i Litania

Dzień drugi

Podziwiajmy nieustraszoną odwagę Św. Expedyta. Mężnie wystąpił w obronie chrześcijan, których cesarz Dioklecjan postanowił wytępić, jeśliby nie oddali czci fałszywym bogom. Św. Expedyt publicznie zdarł z muru edykt cesarski i zniszczył go, za co został skazany na śmierć męczeńską.

O, niechaj Twe męstwo, Expedycie święty, doda mi siły i odwagi, abym zawsze broniła prawdy i doli niesprawiedliwie uciśnionych.

Twym przykładem zachęcony(a), niech się nie wstydzę wyznać przed ludźmi, że jestem wyznawcą Chrystusowym — a postępując według Ewangelii, niech spełnię dobre uczynki i wysłużę sobie niebo.

Poprzyj przed Bogiem i moją obecną prośbę…

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu i Litania

Dzień trzeci

O, jak wzniosłe było serce Św. Expedyta! Wzgardził zaszczytami i godnościami służby wojskowej, przenosząc nad nie męki okrutne i śmierć za Jezusa Chrystusa. Niczym niewzruszony, zadziwiał wszystkich, nawet uniesieniem, wśród najstraszliwszych katuszy.

Św. Expedycie, spraw, abym idąc Twym śladem, gardził(a) marną chwałą tego świata i jego złudną wielkością – i abym stał(a) się uczestnikiem wiecznej chwały niebieskiej. – Uproś i tę łaskę… na której mi tak bardzo zależy.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu i Litania

38 komentarzy:
 1. Sylwia
  Sylwia says:

  Święty Ekspedycje proszę pomóż nam rozwiązać sprawę z mieszkaniem, abyśmy podjęli dobrą decyzję zgodnie z wolą Bożą.

  Odpowiedz
 2. Faustyna
  Faustyna says:

  Św. Ekspedycie proszę wstaw się za nami , aby sąd pozytywnie rozpatrzył naszą prośbę o przerwe w karze dla narzeczonego .

  Odpowiedz
 3. Kk
  Kk says:

  Święty Ekspedycie proszę Cię o rozwiązanie naszego problemu. Proszę. Potrzebuję pilnej rady co mam czynić. Rozwiąż ten problem. Obdarz naszą córkę przyjaciółką i uchronić przed odrzuceniem.

  Odpowiedz
 4. Pomoc w bardzo trudnej sprawie spadkowej
  Pomoc w bardzo trudnej sprawie spadkowej says:

  Święty Ekspedycie proszę Cię o pomoc w jutrzejszej sprawie spadkowej. Wstawiaj się za mną u naszego Pana abym mogła zakończyć wszystkie te trudne sprawy sądowe pomyślnie dla mnie i mojej rodziny.

  Odpowiedz
 5. Bogda
  Bogda says:

  Święty Ekspedycie- proszę dopomóż mi pilnie wyjść z tego długoletniego bezrobocia,postaw na mojej drodze człowieka,który pomoże mi rozwiązać ten problem i znajdę dobrą stabilną pracę…

  Odpowiedz
   • Bogda
    Bogda says:

    Jestem z Podkarpacia, ale przeprowadzka (odnośnie znalezienia pracy) nie stanowiłaby dla mnie problemu.

   • Martini
    Martini says:

    Wejdź na https://wogrojcu.pl/kontakt/ i napisz swój adres email do kontaktu a w polu treści napisz proszę czym do tej pory się zajmowałaś, gdzie pracowałaś … Wiadomość trafi do autora strony, tj. do mnie. Nawiążemy kontakt.

 6. Anna
  Anna says:

  Święty Ekspedycje, dopiero Cię poznałam, racz wyprosić dla mnie i męża łaskę nawrócenia oraz uleczenie z depresji, która niszczy moje życie. Dziękuję że jesteś. Amen
  Ps. Do tej pory znałam tylko św.Antoniego, św. Ritę i św. Dynfnę oraz św. Judę Tadeusza jako patronów spraw trudnych i beznadziejnych.

  Odpowiedz
 7. B .
  B . says:

  Swiety EKSPEDYCIE, proszę Cię wstaw się przed Trójcą Świętą aby moja prośba była spełniona, dopomóż mojemu synowi w tym ciężkim dla niego czasie ułożyć sobie życie.

  Odpowiedz
 8. Dorota.
  Dorota. says:

  Święty Ekspedycie proszę wstaw się za mną u pana Boga i wyproś mi łaskę powtórnego zajścia w ciążę, urodzenie zdrowego dziecka oraz zdrowie dla mojej rodziny.

  Odpowiedz
 9. ewa
  ewa says:

  sw..ekspedydzie blagam pomoz mi wygrac duzo pieniedzy i rozwiazac wsystkie sprawy urzedowe blagam,tak ardzo potrzebuje pieniedzy uratuj mnie,moja rodzine i moje malzenstwo,blagam pomoz

  Odpowiedz
 10. Mama
  Mama says:

  Sw Ekspedycie proszę cię wstawiennictwo przed Tronem Boga Najwyższego o łaskę uzdrowienia z chorób moich dzieci wnuków męża i mnie które nas ostatnio męczą..

  Odpowiedz
 11. Danuta
  Danuta says:

  Św.Ekspedycie błagam wyproś całkowite uzdrowienie wszystkich narządów mojej córki Marty i usuń GVHD z jej ciała aby mogła chwalić Boga i służyć mu wiernie przez resztę życia

  Odpowiedz
 12. HANNA 12.06.2022
  HANNA 12.06.2022 says:

  Święty Ekspedycie błagam Cię o twoje wstawienictwo. By mój mąż Piotr wyzdrowiał z tej ciężkiej choroby i był całkiem zdrowy bez skutków ubocznych. A ja z corką o pomoc finasową..

  Odpowiedz
 13. Maria
  Maria says:

  Sw.Ekspedycie pokornie prosze wstawiaj sie u p.Boga za moja corke Anna-Maria o jej nawrocenie uwolnienie od zlego a takze uwolnienie Ameli od jej ojca .Bog zaplac

  Odpowiedz
 14. MATKA B
  MATKA B says:

  ŚWIĘTY EKSPEDYCIE UZDRÓW MOJĄ CÓRKĘ EMILIĘ Z GUZA PRAWEJ PIERSI ,SPRAW ŻEBY PO BADANIU OKAZAŁO SIĘ ŻE GO NIE MA ,BŁAGAM UZDRÓW MOJE DZIECKO CAŁKOWICIE NA DUSZY I CIELE ,PROSZĘ O TWĄ POMOC,O CUD .JEZU UFAM TOBIE ,TY SIĘ TYM ZAJMIJ AMEN.

  Odpowiedz
 15. BARBARA
  BARBARA says:

  ŚWIĘTY EKSPEDYCIE UZDRÓW MOJĄ CÓRKĘ EMILIĘ Z GUZA PRAWEJ PIERSI ,SPRAW ŻEBY PO BADANIU OKAZAŁO SIĘ ŻE GO NIE MA ,BŁAGAM UZDRÓW MOJE DZIECKO CAŁKOWICIE NA DUSZY I CIELE ,PROSZĘ O TWĄ POMOC,O CUD .JEZU UFAM TOBIE ,TY SIĘ TYM ZAJMIJ AMEN.

  Odpowiedz
 16. Matka
  Matka says:

  Swięty Ekspedycie proszę Cię o pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów mojej córkii i złamane mocy przekleństw i złożeczeń wypowiedzianych przez Piotra i jego mamę.Błagam Cię o wstawiennictwo u Boga za nią.

  Odpowiedz
 17. Maria
  Maria says:

  Św. Ekspedycie, błagam Cię skrusz serca moich córek. Odmień moje serce. Spraw by nasze relacje były ciepłe i serdeczne. Zbolała matka

  Odpowiedz
 18. Mama
  Mama says:

  O rozwiązanie trudnych spraw córki Marty i złamane mocy przekleństw i złożeczeń wypowiedzianych przez Artura

  Odpowiedz
 19. BAB
  BAB says:

  O pomyślne zakończenie sprawy oraz za utrzymanie pracy przez męża, błagam wstaw się za nami sw Ekspedycie i wyproś mi te łaski u Pana

  Odpowiedz
 20. Intencja -Danuta
  Intencja -Danuta says:

  Za wnuka Mateusza o nawrócenie do Boga o całkowite wyjście z nałogu narkotyków o uzdrowienie nóg po wypadku o znależienie pracy żeby miał na utyrzymanie rodziny.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Dodaj swój komentarz / intencję - podaj imię i wpisz treść

Uwaga. Komentarz zostanie zmoderowany przed publikacją.