Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża

Nigdy nie uda nam się pojąć klucza podług którego Bóg wybiera spośród ludzi tych, którym objawia się w pełni swojej mocy. Począwszy od Abrahama, Mojżesza, św. Pawła, który jak pamiętamy pierwotnie zaciekle walczył przeciw Chrystusowi aż po wielu innych świętych, którzy niekoniecznie żyli przykładnie, ale którzy bez wątpienia odmienili swe życie po takim spotkaniu. Ciężko znaleźć w tym gronie królów, przywódców i wszystkich tych, którzy w oczach ludzi postrzegani byli jako władcy tego świata.

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie … [Pismo Święte]

Dlatego też nie powinna dziwić historia, opowiedziana przez Andre Frossard’a, absolutnego ateisty, który jak sam mówił, Kościół i religia katolicka były dla niego tak odległe jak mars.

„Andre Frossard mówił, że w momencie doświadczenia obecności Boga niczego nie wybierał – ani wiary, ani tym bardziej Kościoła katolickiego. On po prostu z absolutną wyrazistością uzyskał pewność, że cała prawda jest tylko w Kościele katolickim. Kiedy podczas przygotowywania się do chrztu Frossard słuchał katechez, wtedy zrozumiał, że cała wiedza została mu przekazana już w momencie nawrócenia, doświadczenia obecności Boga. Ze zdumieniem stwierdził, że to wszystko, co wtedy otrzymał, było już od wieków sformułowane i głoszone przez Urząd Nauczycielski Kościoła.”

Polecam serię darmowych audiobooków opublikowanych na YouTube – niezwykle poruszające świadectwo działania Boga pośród nas. Niezwykłe (a może zwykłe) świadectwo nawrócenia.

Istnieje inny świat …

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Dodaj swój komentarz / intencję - podaj imię i wpisz treść

Uwaga. Komentarz zostanie zmoderowany przed publikacją.